Skip to content
SHOP
SHOP
Shop by age
Shop by age
Under 3
Ages 3+
Ages 5+
Ages 7+
Ages 9+
Ages 12+
Kidults
Shop by type
Shop by type
Tubes
Large-Piece Tubs
Bundles
Bulk colors
BIG
Puzzle by Number
Hexel fidget toys
ADHD Toys
Learn to Build
Inspired series
Isoscapes
Travel
Custom creations
Shop by theme
Shop by theme
Winter and Holiday
Adventure
Animals
Aquatic
Dinosaurs
Farm
Food
Mythical & characters
Seasonal
Sports
Customize your mix
Customize your mix
Make your own mix
Baseplates & Accessories
By Color
For the classroom
For the classroom
Teacher tubs
Educational sets
Classroom bundles
Bulk colors
Math & science
Language
Art
Early development
STEM Toys
Featured
Featured
Gifts under $10
Bestsellers
Award winners
Limited editions
Website Exclusives
Sale
CREATE
CREATE
Instructions
App intructions
NEW
NEW
Peanuts®
Hometown Huddle
Shop all new
EDUCATOR HUB
ABOUT
ABOUT
Our story
Meet the team
Blog
In the news
Find Plus-Plus near you!
Educator resources
FAQs
Log in
Facebook
Pinterest
Instagram
TikTok
YouTube
SHOP
Shop by age
Under 3
Ages 3+
Ages 5+
Ages 7+
Ages 9+
Ages 12+
Kidults
Shop by type
Tubes
Large-Piece Tubs
Bundles
Bulk colors
BIG
Puzzle by Number
Hexel fidget toys
ADHD Toys
Learn to Build
Inspired series
Isoscapes
Travel
Custom creations
Shop by theme
Winter and Holiday
Adventure
Animals
Aquatic
Dinosaurs
Farm
Food
Mythical & characters
Seasonal
Sports
Customize your mix
Make your own mix
Baseplates & Accessories
By Color
For the classroom
Teacher tubs
Educational sets
Classroom bundles
Bulk colors
Math & science
Language
Art
Early development
STEM Toys
Featured
Gifts under $10
Bestsellers
Award winners
Limited editions
Website Exclusives
Sale
CREATE
Instructions
App intructions
NEW
Peanuts®
Hometown Huddle
Shop all new
EDUCATOR HUB
ABOUT
Our story
Meet the team
Blog
In the news
Find Plus-Plus near you!
Educator resources
FAQs
Search
Log in
Cart
Item added to your cart
View cart
Check out
Continue shopping
Collection:
Food
BIG Activity Set - Food
New
BIG Activity Set - Food
Regular price
$19.99
Regular price
Sale price
$19.99
Unit price
/
per
Tube - Sushi
Save
Tube - Sushi
Regular price
$5.99
Regular price
$9.99
Sale price
$5.99
Unit price
/
per
Save
Choosing a selection results in a full page refresh.
Opens in a new window.